top of page

ERGENEKON DESTANI ÇİZGİROMAN SERİSİ

Öncelikle tüm değerli okurlarımıza ve takipçilerimize yeniden selamlar...

 

Ergenekon Destanı çizgi roman serisi 12 bölüm olacak şekilde tasarlanmıştır. 2023 yılından itibaren Presstij Çizgiroman etiketi ile basılıp dağıtılmaya başlamıştır.  Hazırlanan ve mağazalardan edinebileceğiniz bölümlerin bilgileri aşağıda bulunmaktadır. Boyut ve üretim olarak klasik Marvel ve DC tarzı çizgi roman/comics fasikül formatında hazırlanmıştır.  Yurtdışı ilk baskı ise Kazakça olarak Kazakistan'da 2020 yılında ilk bölümü Khan Comics tarafından da basılmıştır.

 

Sayıların devamları hazırlandıkça Presstij Çizgiroman sayfasından ve buradan güncellemeler yapılacaktır. Gelişmeler ve yeni projeler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. İlginize teşekkür eder, iyi okumalar dileriz.

Presstij Çizgiroman
Ergenekon Destanı çizgiromanı bölüm1 kapak

BÖLÜM 1: EJDERHANIN RÜYASI

ÖZET: Han Hanedanlığı sınırları genişliyor ve Hun Devleti küçülüyordu. Hangay ve Altay dağları arasında yurt edinen Hun Devleti’ne bağlı Yizhi Nişidu, çevresini izliyordu. Gördüğü bir rüya üzerine endileşelenir ve kendi akrabaları tarafından topraklarının alınacağını hisseder. Bilginin teyidi ve önlem için en iyi savaşçısı 'Börü'yü casusluğa yollar. Fakat çok geç kalınmıştır. Çinli savaş lordları ve kendi ırkdaşı tarafından saldırıya uğrar. Yardım gelecek diğer kardeşi Aybars'ın obası da saldırıya uğramıştır. Börü, kendi yuduna yetişmeye çalışır ama çok geç kalmıştır. Savaş her şeyi yakıp kül ederken, çaresizlik içinde dağların içinden daha önce kimsenin görmediği bir Kurt belirir...

Bölüm 1
Ergenekon Destanı çizgiromanı bölüm2 kapak

BÖLÜM 2: KURT, KARTAL, ARSLAN ve DOMUZ

ÖZET: Yizhi Nişidu ve Aybars'ın obalarına yapılan saldırı sürerken, batı topraklarına ulaşmakta planlanan Hexi/Hişi Koridor (Günümüz İpek yolu hattı) kurulmasında stratejik önemini bilen savaş lordu Zhong Guo, Hun kavimlerinden Gahayn Yeçu ile anlaşma yapmıştır. Amacı, bölgede hakimiyeti ele geçirmektedir. Han Hanedanlığı, olayı takip etmesi için elçi gönderir. İki Hun obası yok olacaktır. Hun devleti ise çoktan iki parçaya bölünmüştür. Olan savaştan kimsenin haberi yoktur. Börü ve diğer savaşçılar, Bürküt ve Bars tüm güçleriyle savaşa devam etmektedirler. Gahayn Yeçu ise Yizhi ve Aybars'ın soyunun devam etmeyeceğinden emin olmak istemektedir...

bölüm2
Ergenekon Destanı çizgiromanı bölüm3 kapak

BÖLÜM 3: GÜMÜŞ TURNA ve ALTIN SAMRUK

ÖZET: İki obanın saldırıya uğramasının ardından, geriye kalan bir avuç insan, kendilerine yol gösterici dev bir Kurt'un işaretiyle Altaylar'a doğru zorlu bir yolculuğa çıkmaya başlayacaklardır...

Bölüm 3
Satış Noktaları

GÜNCEL SATIŞ NOKTALARI

2019 yılından itibaren birinci bölümü çıkan Ergenekon Destanı çizgi roman serisi, 2023 yılıyla PRESSTİJ Çizgiroman etiketiyle tekrar devam bölümlerinin üretim çalışmalarına başlanılmış olup, çıkan sayıları çizgi roman mağazalarından ve internet üzerinden sipariş vererek edinebilirsiniz.

Presstij Çizgiroman Türkiye çapında dağıtım ağına sahipir, aşağıda Türkiyedeki önemli bazı Çizgiroman mağazalarının isimlerini bulabilirsiniz, ayrıca kitapçılar ve internet üzerinden basılı sayıları temin edebilirsiniz.

Gelişmeleri, yeni çıkan albüm, seri ve devam sayıları hakkında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

<<<  Presstij - Kocaeli

<<<  Paralel Evren - İstanbul

<<<  Arkabahçe - İstanbul/İzmir

<<<  Çizman - Bursa

<<<  Ankara Çizgiroman

<<<  Kayra Han Sahaf - İzmir

bottom of page