top of page

Emre Erdur

Eserin yazarı ve çizeri olan Ömer Emre Erdur, 1975 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü mezunudur. Çizim yapmaya çok küçük yaşlarda başlamıştır.

Atlas Dergisi 2004 yılında çıkardığı özel ‘‘Hunlar-Bozkırın Ruhu’’ isimli sayısında, Hunlar ile ilgili illüstrasyon ve tasarımlar sanatçının Kadim Türk Tarihi ile ilgili yaptığı ilk çalışmadır. Hâlâ bu çalışmalar, internet üzerinde, sosyal medyada paylaşılmaktadır.​

Son yıllarda; etkinlik ve sunum projeleri, konsept ve storyboard çalışmaları, film ve belgesel film ön projelerinin görsel anlatımlarını tasarlayıp aynı zamanda da Yönetmen Yardımcılığı görevide üslenmektedir.

 

TRT2'de yayınlanan Kökler Belgeseli Serisinde Türk Mitolojisi ve destan karakterleri ve sahnelerini çizmiş ve tasarlamıştır.

Ergenekon Destanı serisi üretimi yapılan ilk çizgi roman projesidir.

 

​Emre Erdur, İstanbul’da yaşamakta, evli ve iki çocuk babasıdır.

Emre Erdur

Bay Presstij diye bilinen Presstij Çizgiromanları Genel Yayın Yönetmeni İlhan Yılmaz ile Ergenekon Destanı çizgi romanı yazarı ve çizeri Ömer Emre Erdur’un Youtube kanalındaki sohbetlerinden…

Destekleri ve yardımları için teşekkürler

En başta siz değerli okurlar olmak üzere hikayenin oluşumunda, araştırmasında değişik dallarda desteklerini, profesyonelliklerini ve bilgilerini paylaşan özellikle Phd Doç. Dr.Talgat Moldabay, Phd Aybike Şeyma Tezel, Ali Emre Kaymak, Prof. Dr. Mete Çamdereli, Şihan Serdar Ergun, Korkut  Emrah Erdur, Roland Watson Grand, Murat Sancar ve Alina Rabicheva Erdur’a çok teşekkür ederiz.

İlk baskı yapıldığı andan itibaren satış desteği veren İlhan Yılmaz ve Presstij Çizgiroman ailesi, 2023 yılından itibaren ağırlaşan ekonomik zorluklara rağmen projenin kaliteli üretilmesi ve sizlere ulaşması için yoğun emek sarfetmişlerdir, kendilerine de hem bizler hemde sizler adına teşekkür ederiz.  

Ayırca destekleri için; Betül Erdur, Enver Erdur, Emir Erdur, Ercüment ve Pınar Erdur, Ali Rıza ve Sinan Saral, Kadir Derun, Gülşen Nazlı, Orazkhan Zhakup, Marina Dagdanova, Anel Bitebayeva, Irina Serban, Türker Erşen, Uluç Ömer Kaymak, Şafak Alver Kaymak, Ferhat Edizkan, Fatih Karakaş, Barış Ertunç, Umur Akaydın,  Emir Akaydın, Semih Yavaş, Yerli Yükseliyor Yunus Emre Önal, GökhanTürkmenoğlu, Mutlu Nergiz, Kerem Meriç, Kaan Doğan, Koray Akar’a çok teşekkürler.

bottom of page